2018 Partnerships by team

Partnerships by team – as at 11Aug18

    First XI          
1 72 A Impey and P Everitt v Rainham 26-May-18
2 62 B Francis and J Cook v Bentley 05-May-18
3 89 A Impey and W Nolde v Old Chelmsfordians 19-May-18
4 66 J Ox and L Sullivan v Old Chelmsfordians 21-Jul-18
5 74* P Everitt and J Ox v Rettendon 23-Jun-18
6 105 J Ox and L Sullivan v Brookweald 30-Jun-18
7 61 L Sullivan and C Frost v Bentley 07-Jul-18
8 55 W Wheeler and I Bryant v Rainham 26-May-18
9 24 C Frost and I Turnbull v Bentley 07-Jul-18
10 40 C Frost and E Ward v Bentley 07-Jul-18
    Second XI          
1 47 T Turner and J Ellis v Great Waltham 19-May-18
2 91 S Lynch and J Ellis v Springfield II 16-Jun-18
3 36 S Lynch and C Frost v Bentley II 14-Jul-18
4 73 C Frost and D Frost v Bentley II 14-Jul-18
5 40 D Smith and D Frost v Great Waltham 23-Jun-18
6 38 L Druce and C Frost v Hornchurch Ath. 02-Jun-18
7 43 L Druce and C Mayor v Hornchurch Ath. 02-Jun-18
8 40 C Mayor and R Nolde v Hornchurch Ath. 02-Jun-18
9 94 C Frost and R Nolde v Great Waltham 23-Jun-18
10 12 E Binneman and N Green v Great Totham 11-Aug-18
    Third XI          
1 60 S Adams and M Verrinder v St John’s (Billericay) 07-Jul-18
2 73 M Verrinder and M Bailey v St John’s (Billericay) 07-Jul-18
3 97 M Bailey and S Law v St John’s (Billericay) 07-Jul-18
4 68 M Verrinder and M Law v Brookweald II 11-Aug-18
5 55 O Davies and M Sanderson v Brookweald II 09-Jun-18
6 63 O Davies and D Ox v Brookweald II 09-Jun-18
7 99 M Verrinder and A Vyse v Ongar 16-Jun-18
8 24 G Pedder and M Law v Brookweald II 09-Jun-18
9 33 M Law and D Hall v Stock II 26-May-18
10 8 D Hall and N Green v Stock II 26-May-18
    Fourth XI          
1 66 B Walker and S Harwood v Boreham 05-May-18
2 86 S Gosling and M Bailey v Havering atte Bower II 16-Jun-18
3 173 T Osbourn and B Walker v Boreham 07-Jul-18
4 79 N Noble and P Wolff v Goresbrook III 19-May-18
5 43* O Davies and S Perks v Rainham III 30-Jun-18
6 135 J Wright and S Perks v South Woodham Ferrers II 14-Jul-18
7 20 J Himpfen-Jones and R Holyoak v Woodham Mortimer II 26-May-18
8 26 S Perks and R Holyoak v Old Southendians 23-Jun-18
9 19* R Holyoak and J Patel v Woodham Mortimer II 26-May-18
10 33* R Mantell and S Harmsworth v Galleywood II 04-Aug-18
    Fifth XI          
1 98 Simon Lennox and A Brown v Canvey Island II 26-May-18
2 88 R Verrinder and D Bond v East Hanningfield&Gt B’std II 07-Jul-18
3 178 Simon Lennox and J Wratten v Rankins II 19-May-18
4 62* S Rothon and R Hart v Beaulieu Park 30-Jun-18
5 73 O Davies and J Wratten v Rayne II 14-Jul-18
6 17 R Verrinder and A Brown v Little Baddow II 11-Aug-18
7 45 C Mayfield and P Wolff v Little Baddow II 09-Jun-18
8 80 J Gibson and B Mathews v Canvey Island II 28-Jul-18
9 11 J Chase and C Mayfield v Chignal 23-Jun-18
10 13 E Curtis and B Dawbarn v Canvey Island II 28-Jul-18
    Sixth XI          
1 58 D Turner and R Verrinder v Hornchurch Athletic IV 30-Jun-18
2 58 R Verrinder and R Hart v Oaklands 26-May-18
3 57 R Verrinder and J Andrews v Great Waltham III 21-Jul-18
4 57 J Andrews and J Himpfen-Jones v Hornchurch Athletic IV 30-Jun-18
5 61 D Williams and S Treweek v South Woodham Ferrers III 04-Aug-18
6 27 D Williams and P Cox v South Woodham Ferrers III 04-Aug-18
7 6 J Athol and L Andrews v Oaklands 28-Jul-18
8 30 J Athol and P Cox v Oaklands 28-Jul-18
9 16 P Cox and F Barnard v Oaklands 28-Jul-18
10 7 L Andrews and C Mantle v Broomfield II 05-May-18
    Seventh XI          
1 30 Andy James and R Hart v Herongate 19-May-18
2 90 E Davies and L Harmsworth v Chelmsford VI 23-Jun-18
3 10 E Davies and J Athol v Chelmsford VI 23-Jun-18
6 43 J Athol and S Skillett v Galleywood IV 16-Jun-18